קורס דירקטוריות מקצועי
קורס דירקטוריות מקצועי
שתף מאמר:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
Print

קורס דירקטוריות מקצועי: להרחיב את הייצוג הנשי במוקדי קבלת ההחלטות

קורס דירקטוריות מיועד לנשים המעוניינות להתברג במוקדי השפעה במרחב העסקי. הקורס נבנה כתוצאה מצורך הולך וגובר של נשים לא להסתפק בעמדות זוטרות בארגון, אלא להתקדם לנקודות השפעה מרכזיות ולהביא לשינוי חיובי בפעילות הארגונית.
מחקרים מראים כי התוצאות הפיננסיות שהשיגו נשים שכיהנו בדירקטריון בארגונים גדולים בארה"ב, היו גבוהות בהשוואה לחברות בהן לא כיהנו נשים כלל או כיהנו מספר נמוך של נשים.
בנוסף מציין המחקר, כי הביצועים הארגוניים הטובים ביותר נצפו בקרב חברות בהן היה ייצוג של שלוש נשים ומעלה.
הקורס מסייע לנשים להכיר את עולם הדירקטוריונים, מעודד אותן להכנס ולהשפיע ומקנה להם את הכלים לצאת לעולם בתור מנהלות טובות יותר.

במה מתמקדת ההכשרה?

מטרת תוכנית הכשרת דירקטורים מקיפה היא להקנות לנשים את הכלים לכהונה בדירקטוריון מתוך שאיפה להרחיב את הייצוג הנשי בעמדות הבכירות.
תוכנית ההכשרה מתמקדת בהיבטים החשבונאיים, הניהוליים והמשפטיים הכרוכים בתפקיד הדירקטורית בחברות ממשלתיות ופרטיות ובארגונים חברתיים, תוך שימת דגש על חיבור לחיי המעשה. התוכנית אף כוללת ישיבת דירקטוריון מבוימת שתאפשר לנשים המשתתפות בקורס לחוות את אופי ההתנהלות, תוך שימת דגש על חשיבה אסטרטגית – ניהולית טובה.

קורס דירקטוריות מקצועי
ייחודיות קורס הדירקטוריות

עד לאחרונה ניתן היה למצוא קורסים להכשרת דירקטורים גברים בלבד, ומאחר שנוצר ביקוש להכשרת נשים בתפקיד מפתח, צצו קורסים פרונטליים איכותיים להכשרת בכירים שמכילים תכנים שונים המתאימים לגברים ונשים כאחד.
תוכנית הלימודים שהותאמה לנשים, כוללת מגוון נושאים מהעולם העסקי, בהם: סוגיות משפטיות כמו דיני חברות, ועדת ביקורת, ההנהלה ובעלי המניות, אתיקה ואחריות, נושאים פיננסיים כגון: הכרה וניתוח דו"חות כספיים, ונושאים ניהוליים כגון: פוליטיקה ארגונית, בניית אסטרטגיה, נטוורקינג, דירקטוריות בעידן החדש ועוד.
הקורס יוצר עבור נשים הזדמנויות ללמידה ומעניק להן שלל כלים עסקיים, הן מהפן העסקי-מקצועי והן מהפן הלימודי. בתוך כך, ניתן להעצים יותר את האישה המעוניינת להתקדם לעמדה בכירה.

תנאי הקבלה לקורס

הקורס מיועד לנשים נושאות משרה בכירה, מנכ"ליות, סמנכ"ליות, יועצות לחברות ציבוריות, פרטיות וממשלתיות, יועצות משפטיות, רואות חשבון ומבקרות פנימיות.
המעוניינת להתקבל לקורס תדרש לתואר ראשון ו/או ניסיון ניהולי בן 5 שנים לפחות.

מנחה הקורס

קורס תכנון עסקי וכתיבת תכנית עסקית מועבר על ידי רו"ח ניר זיכלינסקי, ממייסדי ארגון הדירקטורים, בעלים ומנכ"ל של הקבוצה העסקית SRI (קבוצת השקעות, ייעוץ והדרכות), תעשיין, מכהן וכיהן כדירקטור או כיו"ר דירקטוריון בחברות ציבוריות ופרטיות מגוונות וביניהם; בנק הפועלים, שיח מדיקל, ווסטדייל, סלע לוגיסטיקה, שיכון ובינוי, תעשיות מלח לישראל, אבן וסיד תעשיות, גאון החזקות, אביגדור דויד, אתנה ועוד.
הניסיון והידע המקצועי והניהולי של זיכלינסקי תורמים רבות לקידום דירקטורים ודירקטוריות בישראל, ומעניקים להם ארגז כלים יישומי להתמודדות עם אתגרים ודילמות שונות בארגון או בתאגיד.
לפרטים נוספים על קורס דירקטוריות, מוזמנת למלא את הטופס מטה.

מאמרים
נוספים